E2EQ-X15X1 E2EQ – X15X1 M30 15MM DC 2Wire NO Proximity Sensor SH68
Rp750,000.00
VOUCHER
Diskon 5% min. belanja Rp1JT
Kode: svn56nm9 · Berlaku s.d 31 Mei 2026
Kategori: , SKU: SH68
🔥 19 items sold in last 3 jam
73 orang sedang melihat produk ini sekarang
Description:
Shielded, Cylinder type (with screw) M30, DC 2-wire models, Sensing distance 15 mm ±10%, NO, No polarity, Pre-wired models (2 m)
Feature:
Sensing head size M30
Type Cylinder type (with screw), Shielded
Power source DC 2-wire models
Sensing distance 15 mm ±10%
Setting distance 0 to 12 mm
Differential distance 15% max. of sensing distance
Sensing object Ferrous metal (Sensitivity lowers with non-ferrous metals.)
Standard sensing object Iron 30 x 30 x 1 mm
Response frequency 250 Hz (Average value)
Power supply voltage 12 to 24 VDC ripple (p-p) 10% max.
Operating voltage range 10 to 30 VDC
Leakage current 0.8 mA max.
Control output (Switching capacity) 3 to 100 mA
Control output (Residual voltage) 5 V max. (Load current 100 mA with cable length of 2 m)